Zapraszam mieszkańców Czarnego Lasu na prelekcję Pani dr Haliny Miller, która odbędzie się dnia 11 września – sobota o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Czarnym Lesie, przy ulicy Wiązowej 1.
Tematem prelekcji jest: „Medycyna akademicka, medycyna holistyczna – bezpieczne i naturalne partnerstwo w budowaniu zdrowia”.
Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych tylko po uprzednim, potwierdzeniu swojego uczestnictwa.
Ilość miejsc jest ograniczona.
Zapisy: ewablon1@gmail.com lub 605 305 475.
Organizatorzy zapewniają kawę, herbatę i coś do kawy, albo coś do herbaty.
Ewa Błońska, Sołtys
Mądrością ciała i umysłu możesz pokonać stres, choroby i ból
Jon Kabat- Zinn
Dr Halina Miller
Jestem lekarzem specjalistą rehabilitacji medycznej, neurologiem, absolwentem Akademii Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej.
Interesuje się medycyną integralną, która stanowi połączenie medycyny zachodniej i medycyny naturalnej. Podejście integralne wykorzystuje połączenie najlepszych terapii medycyny konwencjonalnej z rzetelnymi, naukowo zbadanymi metodami niekonwencjonalnymi w celu osiągnięcia optymalnego zdrowia.
Celem medycyny przeciwstarzeniowej jest utrzymanie zdrowia do późnej starości. To nauka o długowieczności, zdrowym stylu życia, żywieniu i o przeciwdziałaniu rozwojowi chorób, prowadzących do przedwczesnego starzenia. Akupunktura, dietetyka według medycyny chińskiej, zioła, masaż chiński Gua Sha, suplementacja poszerzają moje metody leczenia.
Medycyna chińska ze swoją tradycją opiera się na profilaktyce, leczy przyczyny choroby, a nie pojedyncze objawy. To właśnie specjalizacja z rehabilitacji medycznej nauczyła mnie kompleksowego spojrzenia na leczenie pacjenta.
Moje motto brzmi CUD: Ciało, Umysł, Dusza
Holistyczne podejście do leczenia, traktowanie ciała jako całość, wpływ emocji na schorzenia oraz ścisły związek ludzi z naturą pozwala spojrzeć na człowieka jak na miniaturę wszechświata. Życie w harmonii ze sobą, ze światem to profilaktyka chorób, a także droga do leczenia.
Pacjent jest w centrum uwagi, jest partnerem lekarza w procesie leczenia, współodpowiedzialny za jego przebieg.
Wyzdrowienie wymaga od nas odpowiedzialności za nasze życie i zdrowie, postawy pełnej miłości i szacunku dla siebie. Wiara, świadomość, systematyczność te cechy są konieczne, żeby terapia zakończyła się ustąpieniem dolegliwości, a nawet wyzdrowieniem.
Dzisiaj w XXI wieku, starzenie może być przyjazne, dobre i pogodne, jeśli jest spełnieniem pragnień młodości i owocem osiągnięć dojrzałego wieku.